Elektroúdržba / Unispray®

unispray®

Určený k vytesňovaniu vlhkosti a ochrane proti nej. Vhodný pre elektrické káble, zapalovacie zariadenie dopravných prostriedkov a pod. Zabraňuje vzniku skratov a plazivých prúdov v elektrických zariadeniach. Dlhodobo chráni pred vznikom oxidácie a zhrdzavením.

 

POUŽITIE

Používa sa všade tam, kde dochádza k priamemu kontaktu s vodou alebo vďaka dlhodobému pôsobeniu negatívnych poveternostných vplyvov dochádza k vzniku mnohých nežiadúcich javov, ktoré nám dokážu veľmi znepríjemniť život. Účinky tohto výrobku sú mimoriadne vodopudivé a preto je určený k ošetrovaniu elektrických káblov, zapaľovacích zariadení dopravných prostriedkov a pod. Zamedzuje vzniku skratu a plazivých prúdov v el. zariadeniach. Dlhodobo chráni pred vznikom oxidácie a zhrdzavením. Vďaka vysokému kapilárnemu efektu dokáže behom chvíle odpudiť vlhkosť aj z najmenších pórov. Vzhľadom k svojej mazacej schopnosti sa veľmi dobre uplatní pri mazaní jemnej mechaniky. Prenikajúca schopnosť výrobku UNISPRAY® umožňuje tento výrobok použiť pre uvoľňovanie zhrdzavených alebo pevne dotiahnutých skrutiek.

 

OBLASTI POUŽITIA

UNISPRAY® zabraňuje oxidácii a korózii nechránených káblov, pólov batérií, poistiek, rozvádzačov, signalizačných zariadení a pod. Odstraňuje plazivé prúdy na kábloch zapaľovania, vo svorkovniciach, rozvádzačoch, regulátoroch, sviečkach, elektromotoroch, svetelných obvodoch atď. Umožňuje štart mokrých motorov a zavlhnutých elektrozariadení. Veľmi dobre sa uplatňuje pri mazaní zámkov, kĺbových zariadení, jemnej mechaniky, presných nástrojov, kancelárskej techniky. Rozrušuje aj silné vrstvy hrdze a znečistení. Uvoľňuje skorodované spoje, skrutky, matice, čapy atď.

 

Výhody

• uvoľňuje hrdzu skrutkových spojov, čapov, potrubí a kĺbov

• odstraňuje vodu zo zapaľovacích kontaktov a el. vedení

• zaisťuje kontakt v rozdeľovačoch

• dlhodobo chráni pred koróziou

• maže jemnú mechaniku

• chráni a čistí brzdové piesty, lanovody, reťaze

NÁVOD NA POUŽITIE

1. Pred použitím dózu pretrepať.

2. U elektrických zariadení po nastriekaní nechať pôsobiť.

3. U zhrdzavených spojov nechať pôsobiť a následne demontovať.

4. V prípade silnejšieho zhrdzavenia alebo oxidácie postup opakovať niekoľkokrát.

 

SÚVISIACE PRODUKTY

• ELPUR®

 

OBSAH / SKLADOVÉ ČÍSLO

400 ml sprej / 200 200

5L kanister / 200205

25L kanister / 200225

Kontaktné informácie

NOVATO SK, spol. s r.o., Dr. G. Schaefflera 4,

909 01 Skalica

 

tel.:  (034) 664 76 97, fax.: (034) 664 76 97

mobil.: 0908 707 529

 

e-mail: novato@novato.sk

2020 © Novato SK s.r.o. All rights reserved.